ניהול קמפיינים ממומנים בגוגל: באופן עצמאי או בליווי יועץ מקצועי, מה כדאי?

פרסום בגוגל

עומדים להעלאות קמפיין מודעות ממומנות בגוגל? מתלבטים בכל הנוגע לאופן ניהול הקמפיין: באופן עצמאי או באמצעות יועץ שיווקי המתמחה בנושא? בשורות הבאות תוכלו להיחשף לכל יתרונות הפרסום בגוגל באמצעות קבלת ייעוץ מקצועי על ידי איש מקצוע.

מערכת הפרסום של גוגל הידועה בשם: גוגל אדוורדס, הפכה בשנים האחרונות לאחד ממוצרי הפרסום הפופולאריים ביותר ברשת וזאת לנוכח היתרונות השיווקיים הנלווים לכל פעילות ממומנת באמצעותה במנוע החיפוש הגדול והמוביל ביותר ברשת.

מערכת פרסום זו מיועדת לכל סוגי העסקים (מכל תחום עסקי ובכל גודל אפשרי) והיא מאפשרת לכל בעל/ת עסק העושה בה שימוש ליהנות ממגוון רחב של יתרונות שיווקיים הכוללים בין היתר: חשיפה ממוקדת לקהלי מטרה רלוונטיים, קביעת עלויות הפרסום בהתאם למסגרת התקציב העומדת לרשות המפרסם, הגדלת נפח תנועת הגולשים באתרי הבית של המפרסמים ועוד. יחד עם זאת, השימוש במערכת מצריך היכרות מעמיקה עם עולם הפרסום הדיגיטלי ועם הכלים השונים העומדים לרשות המפרסם. כלים אלו מפותחים על ידי ענקית החיפוש גוגל והם נועדו למקסם את תוצאות הקמפיין עבור כל מפרסם/ת.

פרסום בגוגל באמצעות איש מקצוע המתמחה בנושא, יאפשר גם לכם ליהנות מיתרונות שיווקים נוספים כגון:

  • מחקר מקיף אודות מילות המפתח והביטויים המרכזיים הנדרשים לכם לצורך תפעול קמפיין מודעות טקסט ממומנות בגוגל.
  • הגדרה מדויקת של מטרות הקמפיין בהתאם לצרכי הלקוח וקביעת יעדים ברי השגה לאורך תקופת הקמפיין באוויר.
  • ניסוח קריאטייבי ושיווקי של מודעות טקסט ממומנות
  • הגדרה מדויקת של עלויות הקמפיין לאורך זמן בהתאם למטרותיו, יעדיו וקהלי המטרה הרלוונטיים לכם
  • איתור נקודות חולשה וחוזק בכל הנוגע לפעילות המקוונת שלכם ברשת ובהתאם לאותן נקודות מתן פתרונות שיווק ממוקדי מטרה ברשת
  • שימוש מתמיד בכלים ובנתונים הסטטיסטיים השונים המסופקים על ידי גוגל ושימוש מושכל בכל אחד מהנותנים על מנת לשפר ולייעל את תוצאות הקמפיין בזמן אמת
  • שדרוג תכני האתר וביצוע הליכי אופטימיזציה לעמודי האתר באופן כזה שיתאימו לצרכי הקידום והפעילות הממומנת בגוגל
  • עיצוב, בנייה והקמה של דפי נחיתה אליהם יופנה הגולש ממודעות הטקסט הממומנות
  • ייעוץ מקצועי בכל הנוגע לייזום מהלכי שיווק, קידום ופרסום במרחבי הרשת

יתרונות אלו ונוספים המוצעים לכם במסגרת שכירת שירותיו של יועץ מקצועי למטרות פרסום בגוגל, מאפשרים לכל אחד ואחת מבעלי העסקים שביניכם, למקד את עשייתכם היומיומית בתחום התמחותכם ולאפשר ליועץ המקצועי אותו שכרתם לנהל בעבורכם את קמפיין המודעות הממומנות בגוגל.

את היועץ המקצועי לצורך העניין אנו ממליצים לכם לבחור בהתאם לידע המקצועי העומד לרשותו בתחום, הניסיון המוכח שלנו בניהול קמפיינים ממומנים ברשת האינטרנט בכלל ובגוגל בפרט, היקף השירותים המוצע על ידו למטרות ניהול הקמפיין וכמובן היחס האישי והעדכונים השוטפים אותם הוא יספק לכם אודות תוצאות הקמפיין.

בחירה מושכלת מצידכם בזהותו של היועץ המקצועי, תאפשר גם לכם ליהנות מקמפיינים ממומנים מניבי תוצאות לאורך זמן ותסייע לכם להגדיל בצורה משמעותית את הרווחים אותם ניתן לייצר באמצעות קמפיין מודעות ממוקד, אפקטיבי ומוצלח. בחרו נכון וגם אתם תוכלו ליהנות מכל היתרונות הנלווים למערכת הפרסום המתקדמת ביותר בעולם.

קידום אתרים ממומן בגוגל

קידום אתרים ממומן

קידום אתרים הפך להיות אחד מהשלבים האינטגראליים של תהליך פיתוח המוצר. היום, הרשת, היא השוק בעל פוטנציאל לקוחות הגבוה ביותר, ולא ניתן לשווק את המוצר ביעילות ללא שיווק ברשת האינטרנט. ישנן מספר דרכים לקדם את האתר. אחת הדרכים היא קידום ממומן.

קידום ממומן הוא צורת קידום אתרים כאשר בעל האתר משלם כספם לחברה המפעילה את מנוע החיפוש עבור מיקומו של האתר שלו בראש רשימות החיפוש. כל מנוע חיפוש מאפשר קידום ממומן, אך לצורך פשטות נתמקד בגוגל שאחראי ללמעלה מתשעים אחוז מבקשות החיפוש.

גוגל מבדיל את תוצאות החיפוש הממומן מתוצאות חיפוש ללא תשלום. לרוב ניתן לראות שתוצאות החיפוש הממומן מופיעות בצידו השמאלי של המסך. ישנן תוצאות חיפוש ממומן המופיע בחלקו העליון של העמוד הראשון, אך הם מובלטים בצבע שונה. שיטת החיוב של גוגל היא על פי מספר ההקלקות על הקישור לאתר. היתרון בשיטה זו הוא בכך שהלקוח לא משלם על המיקום של הקישור עצמו, אלא רק במקרה שהגולש ירצה לגלוש לאתר המקודם.

קידום ממומן נראה פשוט יחסית כך שאפשר לבצעו באופן עצמאי. לא צריך לבצע אופטימיזציות לאתר, להתעסק בהחלפת קישורים וכדומה. יחד עם זאת הדבר אינו פשוט כל כך. גוגל עובד בשיטת המכרז. הדבר אומר שבעל אתר שירצה להופיע בראש הרשימה עבור ביטוי חיפוש שהוא הגדיר בשעות שהוא הגדיר מציע את הסכום שהוא מוכן לשלם עבור כל הקשה על הקישור לאתר שלו. לאחר מכן הקישורים מדורגים מההצעה הגבוהה לנמוכה. בנוסף לכך בעל האתר פותח חשבון בגוגל, ומגדיר את התקציב שהוא מוכן להשקיע. מקדם אתרים מקצועי יידע להפיק את המיטב מקידום ממומן. הוא יידע להחליט עבו אילו ביטויי חיפוש יש לשלם, ובנוסף לכך כמה להציע על מנת להיות במקום גבוה בדירוג, אך לא לשלם על כך יותר מדי. מעבר לכך מקדם אתרים מקצועי יידע גם לנהל את התקציב בצורה יעילה ויידע באילו שעות ולכמה זמן להעלות את הקישורים.

לסיכום, קידום אתרים בשיטת קידום ממומן מצריך חשיבה נכונה על מנת להפיק מכך את המכסימום ללא השקעות מיותרות. קידום ממומן יכול להיות גם פתרון זמני כל עוד האתר המקודם אינו צבר דירוג גבוה מספיק. כאמור, קידום אתרים הוא עסק מורכב.

 

גוגל אנליטיקס למעקב תוצאות קידום ופרסום בגוגל

PPC

תהליך של קידום אתרים הוא תהליך מורכב. אחד הקשיים הוא שלא ניתן לראות תוצאות במהלך קידומו של אתר, ונוצר סוג של גישוש באפלה. מנועי החיפוש עצמם מעמידים כלים סטטיסטיים שנועדו להתגבר על הקושי הזה.

גוגל, כמנוע חיפוש הפופולארי בעולם, מעמיד לרשות מקדמי האתרים את גוגל אנליטיקס. זהו כלי עוצמתי שמותקן ישירות באתר המקודם, ומאפשר לקבל מעקב פרטני ושלם אחר תהליך הקידום. יתרון נוסף של הכלי הזה הוא שגוגל מעמידה אותו בחינם. אז מה האפשרויות שכלולות בכלי זה?

סוג ראשון של נתוני סטטיסטיקה שגוגל אנליטיקס מספקת ומשמש לצורך קידום אתרים היא הנתונים אודות הגולשים. ניתן לקבל את כמות הגולשים שהגיעו לאתר. עבור הגולשים ניתן לקבל באילו מנועי חיפוש השתמשו. מעבר לכך ניתן לקבל נתונים אודות האתר שבאמצעותו הגיעו לאתר המקודם, ואת הפילוג הגיאוגרפי של הגולשים. כל הנתונים האלה מאפשרים לנתח את קהל היעד הפוטנציאל של האתר המקודם, ולהחליט אם זה הקהל שאנחנו מצפים, או לעדכן את תהליך הקידום על מנת לפנות לקהל יעד אחר. מעבר לכך, ניתן גם לנתח את איכותם של קישורים חיצוניים שמפנים לאתר המקודם.

סוג אחר של נתונים סטטיסטיים בשימוש של קידום אתרים הוא ניתוח של פעילות הגולשים באתר. ניתן לקבל נתונים על עמודים פופולאריים בקרב הגולשים וזמני שהייה של הגולשים בעמודים אלה. בנוסף לכך, ניתן לקבל עמודי יציאה. הכוונה כאן היא העמודים שהיו העמודים האחרונים לפני שהגולשים עזבו את האתר. נתון נוסף הוא ה – Bounce rate . זהו מדד שמראה את אחוז הגולשים שנכנסו לאתר ויצאו ממנו מבלי לעבור באף עמוד נוסף באתר. נתון חשוב נוסף שניתן לקבל באמצעות גוגל אנליטיקס הוא אחוז הגולשים שחזרו אל האתר יותר מפעם אחת. כל הנתונים האלה הם חיוניים למקדם אתרים על מנת להחליט על אסטרטגיות להמשך קידומו של האתר.

לסיכום, גוגל אנליטיקס הוא כלי עוצמתי של גוגל. כלי זה מאפשר לעוסקים בתחום של קידום אתרים לקבל תמונה מפורטת ומדויקת יחסית של התקדמותו של תהליך הקידום באופן רציף לכל אורכו.